Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Cookies

darmowa dostawa powyżej 200 zł

bezpieczne zakupy i szybka wysyłka

zbieraj punkty za zakupy

Cechy i właściwości kosmetyków...

Cechy i właściwości kosmetyków...

Celem naszego projektu jest stworzenie nowej generacji kosmetyków o skuteczności przewyższającej dotychczasowe, powszechnie stosowane produkty: kosmetyków na bazie wody zawierającej zdyspergowane nanocząsteczki fulerenów - alotropowej odmiany węgla pochodzącego z naturalnego złoża szungitu karelskiego wyprodukowanych z zastosowaniem nowoczesnej technologii emulsji ciekłokrystalicznych. Jest to zupełnie nowa grupa preparatów pielęgnacyjnych o szerokim profilu działania, w szczególności kremów pod oczy, kremów przeciwzmarszczkowych, kremów i balsamów ochronnych, kosmetyków do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, czy kosmetyków wspomagających odbudowę skóry w stanach chorobowych lub podczas rekonwalescencji pochorobowej.

Innowacyjność linii kosmetyków COSSI FULEREN to przede wszystkim innowacyjne surowce kosmetyczne oraz unikalne technologie wytwarzania.

Wśród innowacyjnych surowców można wymienić przede wszystkim:

Szungit - substancja aktywna oparta o naturalne fulereny, o bardzo specyficznych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych, takich jak:

- Silne działanie hamujące procesy starzenia;

- Działanie niszczące komórki rakowe, szczególnie wykorzystywane w przypadku raka skóry;

- Hamowanie rozwoju chorób neurologicznych, jak choroba Parkinsona, Alzheimera;

- Usuwa toksyny z komórek skóry;

Substancje lecznicze:

- Ekstrakt ze śliwki japońskiej - surowiec o właściwościach leczniczych stosowany jako lek w Japonii;

- Ektoina - surowiec leczniczy o działaniu analogicznym jak leki sterydowe

- Ekstrakt z owoców Kiwi - surowiec stosowany w Chińskiej Medycynie, zawierający związki o działaniu przeciwnowotworowym;

- Surowce mające wpływ na metabolizm i genetykę komórek

- Ekstrakt z Alg Śnieżnych i komórki macierzyste z alg - substancje wpływające na geny długowieczności;

- Neuroprolina - surowiec wpływający na wydzielanie hormonów szczęścia w skórze;

- Ekstrakt z alg brunatnych - surowiec hamujący wydzielanie hormonów stresu w skórze;

 Produkty Cossi Fuleren zostały zaprojektowane w unikalnych technologiach:

Technologia ciekłych kryształów - oparta o naturalny surowiec o budowie identycznej jak budowa skóry;

Technologia mikrokapsułkowania - oparta o surowce aktywne o stężeniu 1000-krotnie mniejszym niż standardowe dozowanie ale o tej samej skuteczności, dzięki temu zmniejszamy potencjał alergizujący kosmetyku.

Woda szungitowa – kluczowy składnik aktywny naszych kosmetyków - wspomaga pracę struktur biologicznych organizmu, nie tłumiąc przy tym działania zdrowych komórek. Fulereny występujące w wodzie szungitowej okazały się najpotężniejszym i długo działającym antyoksydantem (wielokrotnie efektywniejszym od witamin C i E). Za odkrycie fulerenów grupa brytyjskich i amerykańskich uczonych otrzymała w 1998 roku nagrodę Nobla.

Połączenie wody szungitowej zawierającej nanocząsteczki fulerenów z ciekłokrystaliczną technologią wytwarzania pozwala nam tworzyć kosmetyki, których skuteczność jest nieporównywalnie większa niż standardowych produktów.

Nasze produkty są odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania klientów indywidualnych i komercyjnych, którzy poszukują kosmetyków jak najbardziej zbliżonych do natury, a jednocześnie o dużej skuteczności i przystępnej cenie. Potrzeby dotyczące naturalnego pochodzenia surowcowego kosmetyków zapewni wykorzystanie wody szungitowej nasyconej fulerenami, a oczekiwania związane ze skutecznością gwarantują niezwykłe właściwości fulerenów oraz technologia emulsji ciekłokrystalicznych.

Struktura fulerenów umożliwia absorpcję cennych składników aktywnych zawartych w kosmetykach do każdej warstwy skóry. Tradycyjne substancje aktywne zawarte w kosmetykach działają tylko na warstwę naskórka, a ich wnikanie w głębsze warstwy (ze względu na ich niekompatybilność) jest procesem długotrwałym. Dlatego skuteczność tradycyjnych kosmetyków jest przeważnie krótkotrwała, a substancje aktywne wspomagają tylko powierzchniowe warstwy skóry. Nanocząsteczki są w stanie przenikać przez wszystkie warstwy i uwalniać odpowiednie składniki aktywne w miejscu ich najsilniejszego działania. Jednak w przeciwieństwie do nanocząsteczek złota czy srebra, już stosowanych w kosmetykach, nanocząsteczki fulerenów potrafią absorbować składniki aktywne zawarte w kosmetykach i transportować je w głąb skóry. Jednocześnie same fulereny wpływają korzystnie na kondycję poszczególnych warstw skóry co sprawia, że ich skuteczność wzrasta kilkukrotnie.

Aby właściwości aplikacyjne naszych kosmetyków były bardziej akceptowalne przez klientów - są one dodatkowo produkowane przy zastosowaniu technologii emulsji ciekłokrystalicznej: specjalnej emulsji, której warstwa lipidowa jest tożsama z warstwą lipidową skóry człowieka. Takie kosmetyki, oprócz niezwykłych właściwości opartych o komórkową terapię celowaną, posiadają doskonałe właściwości sensoryczne. Ze względu na unikane właściwości ciekłych kryształów – nasze kosmetyki podczas aplikacji/zabiegu tworzą na powierzchni skóry naturalną warstwę lipidową o strukturze identycznej, jak struktura naturalnej skóry człowieka. Pełna kompatybilność fazy ciekłokrystalicznej preparatu z komórkami skóry umożliwia naturalną dyfuzję substancji aktywnych w głąb ciała.

Ta technologia produkcji, zapewniająca niezwykły komfort i bezpieczeństwo stosowania, połączona z siłą działania naturalnych surowców pozwala nam na stworzenie kosmetyków odpowiadających najbardziej wymagającym klientom.

Sferyczna budowa fulerenów służy jako doskonałe medium „transportujące” substancje aktywne zawarte w kosmetykach, dzięki czemu wnikają one w głąb skóry, kompleksowo działając na jej wszystkie warstwy. Dodatkowo zawarte w wodzie szungitowej mikro- i makroelementy odżywiają skórę, dostarczając jej niezbędnych, naturalnych składników mineralnych.

Badania naukowe dowodzą, że cząsteczki fulerenów mogą m.in. stymulować wzrost włosów, są zdolne do wychwytywania wolnych rodników (posiadają doskonałe właściwości antyoksydacyjne) i tym samym chronią skórę oraz włosy przed przedwczesnym starzeniem.

Sferyczne cząstki fulerenów zawarte w wodzie szungitowej mają także właściwości fotoprotekcyjne - aż o 33% zwiększają działanie ochronne kosmetyku przed szkodliwym oddziaływaniem na skórę promieniowania UV, dzięki czemu możliwe jest częściowe wyeliminowanie szkodliwych filtrów UVA i UVB w produktach dodatkowo zabezpieczających nas przed działaniem promieni słonecznych.

Działanie naszych kosmetyków jest potwierdzone własnymi badaniami aparaturowymi, a ich innowacyjność oparta o nanotechnologię fulerenów w połączeniu z technologią ciekłokrystaliczną wydaje się być atrakcyjna marketingowo i zachęcająca dla potencjalnych klientów. Klienci otrzymują możliwość swobodnego nabywania i stosowania kosmetyków, które swoją jakością mogą konkurować z najlepszymi produktami zagranicznymi. Ta linia produktów jest doskonałą odpowiedzią na obecne problemy i potrzeby rynku kosmetycznego: powszechny dostęp do kosmetyków najwyższej jakości, ale w przystępnej cenie.