Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Cookies

darmowa dostawa powyżej 200 zł

bezpieczne zakupy i szybka wysyłka

zbieraj punkty za zakupy

Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Ze wszystkich kosmetyków pod oczy absolutnym numerem jeden jest serum przeciwzmarszczkowe.

 

Zmarszczki mimiczne – jak i kiedy powstają

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się już w wieku szesnastu lat. Ich powstawanie uzależnione jest od rodzaju ekspresji, z jaką nasza twarz wyraża emocje oraz elastyczności skóry twarzy. Istnieje serum dedykowane specjalnie zmarszczkom mimicznym często powstającymi na czole (ze zdziwienia), ale również wokół oczu. Zmarszczki mimiczne w okolicach oczu nazywane są często zmarszczkami szczęścia - powstają gdy się uśmiechamy.

 

Serum pod oczy – przeciwzmarszczkowe pogotowie

Najczęściej jednak serum pod oczy na zmarszczki stosowane jest przez dojrzałe kobiety. Oprócz zmarszczek mimicznych zmagają się one z kurzymi łapkami oraz marszczeniami występującymi pod oczami, powstałymi na skutek starzenia się skóry. Zastosowanie aktywnego serum pozwoli wygładzić skórę w okolicach oczu oraz nadać jej elastyczności. Kwas hialuronowy, często obecny w składzie tego kosmetyku, sprawi, że zwiotczała skóra stanie się napięta i odżywiona.

 

Jakie serum na zmarszczki? – spieszymy z odpowiedzią!

Podstawa serum przeciwzmarszczkowego to dobrze dobrane naturalne składniki aktywne. Jednym z nich jest morski kolagen w postaci aminokwasów, który odżywia skórę pod oczami. Z kolei konotoksyna ze śliny ślimaka morskiego działa liftingująco i wygładzająco. Efekt ten uzupełnia ekstrakt ze żmijowca, który wygładza zmarszczki od wewnątrz. Potrójna dawka kwasu hialuronowego o właściwościach ściągających i napinających skórę wzmocni działanie serum, które zapewni wygładzoną i napiętą skórę w okolicach oczu. Wspomniane składniki aktywne to gwarancja zatrzymania oznak starzenia i wygładzenie już istniejących zmarszczek.